Budowa wschodniego odcinka kolektora pod Tamizą | Wielka Brytania

Podsumowanie projektu

Service provided:  Dostarczenie oprzyrządowania i zapewnienie monitoringu podczas budowy londyńskiego 'Super Kolektora'.
Location:  Londyn, Wielka Brytania
Zobacz na mapie Google
Client:  Costain Vinci Bachy JV
Period of the service:  2017
Duration of service:  6 lat

Projekt

Projekt Tideway obejmuje zaprojektowanie i budowę systemu przesyłu i  magazynowania ścieków i wody deszczowej w centrum Londynu. Projekt obejmuje budowę 32 kilometrów tuneli w celu zwiększenia przepustowości istniejącej sieci.

Ten ambitny projekt ma na celu przechwycenie  ścieków i wód deszczowych oraz kierowanie ich do oczyszczalni ścieków, aby zapobiec ich przedostawaniu się do Tamizy.

Wspólne przedsięwzięcie firm VINCI Construction Grands Projets, Costain Limited i Bachy Soletanche Ltd jest odpowiedzialne za budowę wschodniej części projektu. Zgodnie z nim nastąpi połączenie Chambers Wharf i Abbey Mills Pumping Station, gdzie rozpoczyna się tunel Lee we wschodnim Londynie. Składa się on z projektu i budowy dwóch odcinków tunelu: głównego- 5,5 km tunelu i tunelu łączącego o długości 4,6 km.

Więcej o projekcie Thames Tideway możesz dowiedzieć się tu.

 

 

Zarządzanie ryzykiem budowlanym

Budowa jednego z największych na świecie tuneli i jednego z najgłębszych szybów w Wielkiej Brytanii wymaga zainstalowania znacznego systemu monitoringu na sąsiednich budynkach i infrastrukturze w celu ich ochrony na każdym etapie budowy.

 

Firma Sixense została wybrana przez głównego wykonawcę Costain Vinci Bachy JV do zapewnienia monitoringu konstukcji, geotechnicznego i środowiskowego w 2016 roku.

Zakres naszych prac obejmował:

 

 

  • Monitorowanie hałasu, wibracji i jakości powietrza na 5 placach budów wraz z kompleksowymi usługami doradztwa środowiskowego.

 

  • Monitorowanie estakady DLR i przyległej ściany rzeki w przepompowni Greenwich.

 

  • Monitorowanie tunelu drogowego Rotherhithe, Tunelu Brunel, tunelu Crossrail na zachód od Stacji Canary Wharf, linii District Line i linii Network Rail na zachód od stacji West Ham i linii Jubilee na stacji Bermondsey przy użyciu pochyłomierzy i belek przechylnych.

 

 

  • Badanie mieszanki betonowej na panelach ścian szczelinowych (we współpracy z Sixense In-Situ)

Kluczowe liczby

401 Pochyłomierzy
29 Inklinometrów
9 Piezometrów
10 Ekstensometrów magnetycznych
21 Monitorów hałasu
12 Monitorów jakości powietrza

Podobne projekty