Crossrail, Elizabeth Line | Wielka Brytania

Podsumowanie projektu

Service provided:  Monitoring iniekcji kompensacyjnej szybów
Location:  Londyn, Wielka Brytania
Zobacz na mapie Google
Client:  Costain / Skanska Construction JV
Period of the service:  2014
Duration of service:  18 miesięcy
Sixense solutions used: 

Zdjęcia projektu

Zaawansowane prace na Bond Street

Crossrail, Elizabeth Line to główna nowa linia kolejowa o długości 118 km, budowana w południowo-wschodniej Anglii. Połączy Berkshire i Buckinghamshire z Londynem, Essex i Kent.

 

Dziesięciowagonowe pociągi będą kursować z częstotliwością do 24 pociągów na godzinę w każdym kierunku przez centralny odcinek tunelu. Centralny odcinek trasy Crossrail będzie przebiegał przez stacje Paddington, Tottenham Court Road, Farrington, Liverpool Street i Whitechapel.

Prace przygotowawcze na Bond Street obejmują pale sekcyjne, pale ciągłe, pale wiercone, ściany szczelinowe oraz związane z nimi roboty ziemne, wykopy, prace tymczasowe i podpory które mają uformować dwa boksy stacyjne, w których powstaną wschodnia i zachodnia hala biletowa.

 

Przed rozpoczęciem prac należy wykonać pięć szybów w celu wykonania iniekcji kompensacyjnej aby zapewnić ochronę pobliskich nieruchomości przed osiadaniem, które może wystąpić podczas przyszłych prac tunelowych.

 

Iniekcja kompensacyjna

Sprzęt instalowany przez Sixense w obudowach otworów wiertniczych umożliwi monitorowanie gruntu w miarę postępu prac wykopowych i drążenia tuneli pod nową stację i kasy biletowe.

 

Rozwiązanie dataloggowe opracowano w celu ułatwienia monitorowania w czasie rzeczywistym piezometrów i tensometrów oraz zdalnego dostępu do danych za pomocą oprogramowania monitorującego Geoscope.

Kluczowe liczby

26 Inklinometrów
16 Ekstensometrów prętowych
4 Ekstensometrów magnetycznych
4 VW Piezometrów
4 VW Tensometry

Podobne projekty

SEGMENT RYNKU
Our Tunele projects
Oferta Sixense
Our Monitoring projects