Monitoring Twarda Tower | Polska

Podsumowanie projektu

Service provided:  Dostawa i montaż tensometrów na podporach podwieszanych wieżowca
Location:  Warszawa, Polska
Zobacz na mapie Google
Client:  Hochtief, Freyssinet
Period of the service:  2013

Wieżowiec w budowie

Wieżowiec Twarda Tower znany również jako Cosmopolitan Twarda 2/4 został niedawno ukończony w centrum Warszawy. Wykonany głównie ze szkła wieżowiec ma 160 metrów wysokości, składa się z 44 kondygnacji i 250 apartamentów.

Parter wzdłuż ulicy Twardej składa się z części komercyjnej dla sklepów i punktów usługowych. W części podziemnej zaprojektowano parking na 300 samochodów.

W czerwcu 2013 roku odpowiedzialna za budowę Twarda Tower firma Freyssinet zwróciła się do firmy Sixense z prośbą o dostarczenie automatycznego rozwiązania do monitorowania konstrukcji podwieszonych znajdujących się na 19, 30 i 41 piętrze.

 

Monitoring konstrukcji podwieszonych

Firma Sixense dostarczyła i zainstalowała 6 tensometrów. Każdy tensometr jest zainstalowany na jednej z konstrukcji podwieszonych w celu monitorowania obciążenia podczas eksploatacji budynku. Skrzynka połączeniowa zainstalowana wewnątrz komory (obudowy) łączy każdy tensometr z przedłużonym przewodem do transmisji danych aby dotrzeć do dataloggera.

Datalogger jest w stanie mierzyć różnego rodzaju analogowe sygnały wyjściowe z różnych typów czujników. Zbiera wyniki pomiarów z tensometrów co 15 minut i dostarcza przetworzone dane co godzinę do bazy danych Geoscope (oprogramowania monitorującego).

Cosmopolitan Twarda 2/4 jest obecnie drugim najwyższym budynkiem mieszkalnym w Warszawie (po Złotej 44), a trzecim w Polsce (po Sky Tower we Wrocławiu i Złotej 44).

Kluczowe liczby

6 tensometrów
6 systemów datalogger

Podobne projekty