Monitoring Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki | Toruń, Polska

Podsumowanie projektu

Service provided:  Pomiary inklinometryczne do monitorowania ścian szczelinowych
Location:  Toruń, Polska
Zobacz na mapie Google
Client:  Soletanche Polska Sp. z o.o.
Period of the service:  2013

Siedziba Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu zostało zaprojektowana tak, aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających widzów spragnionych rozrywki na wysokim poziomie.

Podczas normalnej eksploatacji sala koncertowa służy nie tylko koncertom, ale także musicalom, spektaklom teatralnym i operowym, projekcjom filmowym, kongresom i konferencjom. Pełni również funkcje wystawiennicze, edukacyjne i jest siedzibą Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Uwzględniając 8600 m2 powierzchni podziemnej cały budynek zajmuje powierzchnię 22000 m2.

 

Monitoring ścian szczelinowych

Prace budowlane na tym projekcie rozpoczęły się w 2013 roku, w sierpniu Soletanche Polska Sp. z o.o. zleciła firmie Sixense dostawę i montaż inklinometrów in-place (IPI) w obudowach stalowych zainstalowanych w ścianach szczelinowych. W sumie zainstalowano 3 inklinometry o głębokości 20m. Wszystkie 3 ciągi inklinometrów jednoosiowych, wyposażone w 8 czujników na łańcuch, zostały pomyślnie zainstalowane i uruchomione.

W drugiej fazie projektu zaplanowano zainstalowanie dodatkowych czujników obciążenia. Ściany miały zostać przedłużone i dlatego konieczne było dalsze przedłużenie ciągów inklinometrycznych, co oznacza konieczność zamontowania kolejnych 3 dodatkowych czujników na ciąg.

System automatycznie dostarcza dane za pomocą oprogramowania Geoscope na platformę Sixense pozwalając klientowi na dostęp i analizę danych zarejestrowanych przez czujniki w czasie rzeczywistym.

 

Kluczowe liczby

3 inklinometry IPI
20 m głębokości
8 czujników
11 czujników na ciąg
4 czujników obciążeniowych

Podobne projekty

SEGMENT RYNKU
Our Budynki projects
Oferta Sixense
Our Monitoring projects