System EverScan to innowacyjne narzędzie inspekcyjne do oceny nieprawidłowości strukturalnych, które umożliwia prognozowanie pozostałego okresu żywotności konstrukcji wantowych i sprężonych.
Nasze rozwiązania umożliwiają pomiary naprężeń i odkształceń oraz wykrywanie ukrytych defektów, np. korozji starzeniowej i innymi uszkodzeniami, zanim staną się widoczne.
Nasze rozwiązania do oceny ukrytych defektów i oznak przedwczesnego starzenia strukturalnego
Escan
Detekcja ubytków i nieutwardzonych obszarów w zewnętrznych kablach cementowanych i zewnętrznych kanałach sprężających:
Zewnętrzne kable sprężające są połączone z konstrukcją wyłącznie w skrajnych punktach. Awaria na odcinku swobodnym wpływa na istotne osłabienie konstrukcji, ponieważ kabel przestaje zapewniać właściwe zbrojenie, niezależnie od występującego tarcia.
System Escan, opracowany we współpracy z Uniwersytetem im. Gustawa Eiffla (UGE), umożliwia wykrywanie defektów występujących wzdłuż kabla, które mogą zwiększać ryzyko awarii. W ten sposób system Escan pozwala planować prace konserwacyjne oraz zapewnić odpowiednie funkcjonowanie i trwałość infrastruktury.
Uscan
Kwalifikacja bezpieczeństwa naprężonych kabli
na podstawie pomiarów ultradźwiękowych dla poszczególnych przewodów konstrukcyjnych
System Uscan umożliwia kwalifikowanie bezpieczeństwa naprężonych kabli w strefach kotwienia na podstawie pomiarów ultradźwiękowych dla poszczególnych przewodów konstrukcyjnych. Kable wantowe i kable do naprężania końcowego stanowią komponenty o krytycznym znaczeniu pod kątem wytrzymałości i bezpieczeństwa obiektów infrastrukturalnych. Chociaż kable są zabezpieczone przed korozją, w niektórych przypadkach może dojść do korozji w punkcie zakotwienia, a korozja pozostaje niewykryta do czasu, kiedy jest już za późno.
System Uscan, opracowany we współpracy z Uniwersytetem im. Gustawa Eiffla (UGE), to jedyna technologia, która umożliwia kontrolę stanu cięgien w dostępnym obszarze zakotwienia. Fala prowadzona, wysyłana z końcówki przewodu, umożliwia wizualizacje ogólnego stanu kabla w strefie zakotwienia.
Nasze rozwiązanie do pomiaru obciążeń i naprężeń w konstrukcjach podwieszanych i sprężanych
Nasze rozwiązania do pomiaru obciążeń i naprężeń w konstrukcjach kablowych i sprężonych
Slotstress
Pomiar skutecznego naprężenia szczątkowego
w konstrukcjach betonowych
System Slotstress umożliwia zbadanie rozkładu obciążenia w obiekcie infrastrukturalnym i zweryfikowanie go pod kątem wytrzymałości materiału lub przewidywanego wzrostu obciążenia w dłuższej perspektywie. W okresie żywotności obiektu rozkład obciążenia w obrębie konstrukcji może ulec zmianie pod wpływem czynników zewnętrznych lub stopniowego pogarszania się stanu technicznego obiektu. Na pewnym etapie występujące obciążenia mogą mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo obiektu i jego użytkowników.
System Slotstress umożliwia inżynierom opracowanie optymalnej strategii konserwacji i wzmocnienia konstrukcji obiektu.
Upus®
Pomiary obciążenia w prętach i śrubach sprężających
System Upus® umożliwia weryfikację odbioru zbrojenia strukturalnego lub montażu z użyciem prętów sprężających. Pręty lub cięgna sprężające są powszechnie stosowane do montażu elementów i zapewnienia wytrzymałości strukturalnej. Spadek naprężenia lub naciągu w prętach sprężających może zapoczątkować krytyczne awarie strukturalne, dlatego należy okresowo weryfikować poziom działających sił.
System Upus® wykorzystuje fale ultradźwiękowe do pomiaru sił w prętach sprężających. Na jednym końcu pręta znajduje się czujnik/odbiornik ultradźwiękowy. Pomiary przy użyciu systemu Upus® są wykonywane z jednego końca pręta i dlatego mogą być wykorzystywane w przypadku prętów, które są dostępne tylko z jednej strony.
Analiza drgań
Analiza zachowania kabli pod wpływem drgań w celu oceny obciążenia i zdolności tłumienia drgań
W zastosowaniu do kabli metoda ta umożliwia pomiar naprężenia w kablach odciągowych, linach wantowych i zewnętrznych cięgnach sprężających oraz pomiar tłumienia drgań w kablach. Naprężenie i tłumienie drgań w kablach to ważne parametry konstrukcji, w których kable stanowią elementy wsporcze. Znajomość powyższych informacji jest niezbędna w trakcie robót budowlanych i rehabilitacyjnych, a także w całym okresie żywotności obiektów w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa budowli.
Metoda ta jest szczególnie przydatna w sytuacji, gdy pomiarów obciążenia nie można przeprowadzić poprzez ważenie w punkcie zakotwienia kabla.
Analiza modalna
Analiza zachowania konstrukcji pod wpływem drgań w celu oceny bezpieczeństwa na podstawie częstości drgań własnych
W zastosowaniu do konstrukcji metoda ta umożliwia pomiar częstości drgań własnych i obserwację ich odchylenia od wartości teoretycznej lub początkowej na etapie robót budowlanych. Tego typu odchylenia świadczą o obecności defektu, uszkodzeń lub procesów starzeniowych. Wzbudzone lub własne drgania konstrukcji uruchamiają sieć akcelerometrów zlokalizowanych w określonych punktach w obrębie konstrukcji.
Metoda ta jest szczególnie przydatna do weryfikacji ogólnego stanu konstrukcji sprężanych, o dużej wysokości lub złożoności (utrata sprężania, pylony, wieże, budynki).
Dlaczego warto wybrać nasze rozwiązania SHM?
Nasze rozwiązania ułatwiają proaktywny proces decyzyjny dzięki możliwości:
- Podglądu statusu obiektów budowlanych w czasie rzeczywistym.
- Prognozowania i optymalizacji potrzeb w zakresie konserwacji.
- Zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników.
Wydłużenia żywotności eksploatacyjnej obiektów budowlanych