Udział Sixense w II Sympozjum Naukowo-Technicznym w Świnoujściu

W dn. 24.04.2023 Sixense będzie uczestnikiem II Sympozjum Naukowo-Technicznego promującego i podsumowującego projekt „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu- budowa tunelu pod Świną”. W tym dniu przedstawiciel Sixense – Koordynator projektu Tomasz Gawłowicz wygłosi prezentację.

W związku z tym, że zakończenie budowy najdłuższego tunelu podwodnego w Polsce zbliża się wielkimi krokami miasto Świnoujście chce przybliżyć zagadnienia związane z budową i funkcjonowaniem tunelu. Świnoujście jako jedyne miasto w Polsce jest położone na 44 wyspach. Komunikacja między dwiema największymi wyspami Uznam i Wolin dotychczas odbywała się za pomocą przeprawy promowej. Takie rozwiązanie sprawiało mieszkańcom, turystom i okolicznym przedsiębiorcom duże trudności. Należy zwrócić uwagę, że w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych zdarzało się, że Świnoujście było odcięte od reszty kraju. Budowa tunelu pod rzeką Świną rozwiąże powyższe problemy i poprawi bezpieczeństwa miasta.

Gośćmi sympozjum będą m.in. Prezydent Miasta Świnoujścia – Janusz Żmurkiewicz, jego Zastepca Barbara Michalska, a także Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz Przewodnicząca Rady Naukowej ds. budowy tunelu prof. Maria Kaszyńska.

Podczas pierwszego dnia wydarzenia, będzie można posłuchać wykładów inżynierów reprezentujących generalnego wykonawcę – PORR SA, inwestora zastępczego – GDDKiA, konsultanta budowy – Sweco/Lafrentz oraz podwykonawców realizujących budowę tunelu. Wśród tak zaszczytnego grona wystąpi przedstawiciel marki Sixense z prezentacją pt.: Nowoczesne zarządzanie ryzykiem budowlanym na przykładzie monitoringu przemieszczeń i deformacji przy budowie tunelu w Świnoujściu. Nasz prelegent opowie o szczegółach związanych z realizacją budowy, doświadczeniach, wyzwaniach i usprawnieniach jakie zaproponowaliśmy i wdrożyliśmy świadcząc usługi monitoringu geodezyjnego i geotechnicznego w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom, obiektowi.

Drugiego dnia zaplanowano zwiedzanie tunelu przed oficjalnym otwarciem.

Należy podkreślić, że tunel w Świnoujściu jest dopiero drugim w Polsce podwodnym tunelem (po obiekcie pod Martwą Wisłą w Gdańsku, przy którym Sixense świadczył usługę monitoringu geotechnicznego.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska i zapoznania się z naszymi rozwiązaniami w zakresie monitoringu geodezyjnego i geotechnicznego. Transmisję z pierwszego dnia sympozjum będzie można oglądać online pod linkiem: https://akademia.inzynieria.com/course/ii-sympozjum-budowa-tunelu-pod-swina

 

Wystąpienie Tomasza Gawłowicza możecie Państwo obejrzeć od 7h 45:

II SYMPOZJUM – USPRAWNIENIE POŁĄCZENIA KOMUNIKACYJNEGO POMIĘDZY WYSPAMI UZNAM I WOLIN W ŚWINOUJŚCIU – YouTube

 

Tomasz Gawłowicz  przybliżający uczestnikom Sympozjum tematykę monitoringu przemieszczeń i deformacji.